DALINDAN ÇAY HAKKINDA

Bitkilerin sağlığı koruyucu pek çok madde taşıdığının anlaşılması, bu maddeleri tabiattan doğrudan almak isteyenleri bitkisel çay içmeye yönlendirmiştir. Bilhassa antioksidanları çay içerek almak yaygınlaşmıştır. Bu yüzden son yıllarda ülkemizde ve dünyada bitkisel çayların tüketimi oldukça artmıştır. Bilimsel olarak yüzlerce literatüre dayanan çay tüketimi oldukça faydalı ve yardımcı şifa kaynağı olduğu açıklanmıştır. 


Bitkisel çayların en doğru tüketimi doğrudan bitki yaprağı, gövdesi veya kökünden olduğu bilimsel makalelerde bilgi verilmiştir. 
Razi Şifa Dalından çaylar dünyada bir ilk olarak “Patenti” alınmış ve doğrudan bitki dalından kurutulmuş ve paketlenmiş bir bitki çayı olarak tescilli markamız olarak içmenize sunulmuştur. 

Özenle toplanmış, her bitkinin özel sezonunda dalından alınmış ve doğal prosesler ile kurutulmuş içinde hiçbir şekilde katkı maddesi veya ekstra koruyucu bulunmayan organik ve doğal bitki çaylarıdır. 

Razi Şifa Bitkisel Dalından Çay Ürünlerimiz ISO 22000 Gıda güvenliği, Organik sertifikasyonu kapsamında bitki aşamasından nihai ürün haline gelinceye kadar denetlenmiş ve belgelendirilmiş ürünleridir.   

Peki Kaliteli bitkisel çay ne demektir? 
Bitkisel Çay üretiminde kullanılan bitkiler tarım yoluyla veya tabiattan elde edilir. Kalitelidir diyebilmemiz için kısaca şu hususları söyleyebiliriz:

•Uygun toplama, iyi tarım uygulamaları; hasat, parçalama ve depolama için uygun ve standart şartlar sağlanmalıdır.

•Toprak, toz, kir ile böcek ve diğer hayvan kirliliklerini taşımamalıdır.

Dalından Çay ‘ın diğer bitkisel çaylardan farkı nedir :
Razi Şifa Dalından Bitkisel çay herhangi bir taşıma poşeti, demlenme poşeti veya inorganik olmayan ürün içermediği gibi doğrudan dalından kurutulmuş bitki  kaynamış sıcak su içinde 3-5 dakika demlenmeye bırakılarak içime hazır olacak bitkisel çaydır. 
Razi Şifa Dalından Bitkisel çay demlenme sonrası bitkilerin orta çıkardığı renkler ve bitki konusu hiçbir şekilde inorganik ve sentetik katkı renklendirici veya koruyucu maddeleri içermediği gibi , bitkinin kendisine has renginden kaynaklanmaktadır. 
Özenle tasarlanmış her bir dalından çayın demlenmesi , sıcak veya sertin bir şekilde tüketilmesi kişiye özel olarak damak zevkine uygun bir şekilde tüketilmektedir. 

100% Organik

Ürünlerimizin organik ve doğan ürün sertifikasına sahip olmasının yanında, toplama, kurutma ve ambalaj işlemlerinde hiçbir kimyasal ürün kullanılmamaktadır.

DAHA FAZLA BİLGİ

Razi Şifa ™ bir ICC Grup tescilli markasıdır. Web sitesinde görsel ve teknik olarak yayınlanmış Ürünlerimizin Ulusal ve Uluslararası Patenti alınmıştır.

Razi Şifa™ Tüm hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgilendirme Çerez Politikası